13th Paints Symposium

ΝΕΟ !!!! Η καταληκτική ημερομηνία υποβολής τίτλου και περίληψης εργασιών έχει παραταθεί εώς 11-11-2017.

Το επιστημονικό τμήμα Χρώματα Βερνίκια Μελάνια της Ένωσης Ελλήνων Χημικών σε συνεργασία με τον Τομέα ΙΙΙ: Επιστήμης και Τεχνικής των Υλικών της Σχολής Χημικών Μηχανικών του ΕΜΠ, προσκαλεί τους ενδιαφερόμενους, να υποβάλουν τις εργασίες τους για το 13ο ΣΥΜΠΟΣΙΟ ΧΡΩΜΑΤΩΝ. Αυτή η σημαντική συνάντηση για την τεχνολογία της Βιομηχανίας Χρωμάτων, με τίτλο «Έρευνα και Τεχνολογία στα Χρώματα, Βερνίκια και Μελάνια, Οικοδομώντας ένα μέλλον με διάρκεια» θα πραγματοποιηθεί στις 15-16 Μαρτίου 2018 στην Αθήνα.
Καινοτόμες εταιρείες, εμπειρογνώμονες από εταιρείες χρωμάτων και πρώτων υλών, καθώς και ακαδημαϊκά/κρατικά ερευνητικά ιδρύματα καλούνται, να υποβάλουν τις υψηλού επιπέδου τεχνικές προτάσεις τους παρουσιάζοντας τα αποτελέσματα της έρευνάς τους, για την πρόοδο του κλάδου των χρωμάτων, των μελανιών και των βερνικιών.
Σημαντικές Προθεσμίες
– Υποβολή Τίτλου και περίληψης: 27 Οκτ 2017
– Κοινοποίηση αποδοχής στους ομιλητές: 10 Νοε 2017
– Υποβολή πλήρους Τεχνικού Άρθρου για τα πρακτικά του συνεδρίου: 22 Δεκ 2017