1ο Διεθνές Σεμινάριο NanOER

Το Εργαστήριο Προηγμένων, Συνθέτων, Νανοϋλικών και Νανοτεχνολογίας (R-NanoLab) διοργανώνει το 1ο Διεθνές Σεμινάριο του έργου NanOER, στη Σχολή Χημικών Μηχανικών (Αίθουσα Ν. Κουμούτσου) του Εθνικού Μετσόβιου Πολυτεχνείου (ΕΜΠ). Το Σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί στις 18 Δεκεμβρίου 2023, σε υβριδική μορφή. Το έργο NanOER, που χρηματοδοτείται από το Erasmus+, ασχολείται με την ανάπτυξη μιας Εκπαιδευτικής Πλατφόρμας για την Ανάλυση Κύκλου Ζωής (LCA) νανοϋλικών που βρίσκουν εφαρμογή στον κατασκευαστικό κλάδο. Στο Σεμινάριο θα παρουσιαστούν οι κύριοι στόχοι και τα αποτελέσματα του έργου και θα συμμετάσχουν προσκεκλημένοι ομιλητές, οι οποίοι θα μοιραστούν τις επιστημονικές τους γνώσεις γύρω από τα νανοϋλικά, τις κατασκευές και την Ανάλυση Κύκλου Ζωής (αναλυτικότερα στο Πρόγραμμα του Σεμιναρίου).

Την ατζέντα του Σεμιναρίου μπορείτε να την δείτε εδώ.

Για τη συμμετοχή στο Σεμινάριο, παρακαλούμε εγγραφείτε δωρεάν, στον ακόλουθο σύνδεσμο: ΕΓΓΡΑΦΗ

Στους συμμετέχοντες, θα δοθούν Βεβαιώσεις Παρακολούθησης.